Chceme, aby všetky deti vedeli prvú pomoc

Netradičná výučba malých pacientov

Malí pacienti Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH) sa dnes naučili zásady prvej pomoci. Takmer štyri desiatky hospitalizovaných detí sa naučili sa poskytnúť prvú pomoc zraneným medvedíkom.

,,Vždy sa veľmi potešíme, keď sa, aj vďaka netradičným projektom,  naši pacienti cítia v nemocnici príjemne. Dnes  o to viac, že sa naučili niečo, čo v budúcnosti môže zachrániť život inému človeku alebo im samotným. Vedieť podať prvú pomoc a osvojiť si zásady bezpečnosti na cestách, sú vedomosti a zručnosti na nezaplatenie,“ ocenil projekt ,,ZÁCHRANA SOM JA“ generálny riaditeľ NÚDCH, doc. MUDr. Ladislav Kužela, CSc., MPH.

,,V rámci projektu ,,ZÁCHRANA SOM JA“ učíme deti poskytovať prvú pomoc a bezpečnosť na cestách. Druhý ročník sme odštartovali netradične – ukážkami prvej pomoci u detičiek hospitalizovaných v Národnom ústave detských chorôb. Sme radi, že sme mohli deťom spestriť ich „nemocničný rozvrh“ a naučiť ich zábavnou formou niečo nové, čo môžu v budúcnosti zužitkovať,“ povedala Mgr. Jana Mračnová, riaditeľka Falck n. o.

Netradičná prvá pomoc

Projekt Záchrana som JA učí deti poskytovať prvú pomoc a bezpečnosť na cestách. Náš druhý ročník sme dnes obohatili o návštevu a výučbu malých pacientov. Ukážky prvej pomoci sa dnes učili aj detičky hospitalizované v Národný ústav detských chorôb. Sme radi, že sme mohli deťom spestriť ich „nemocničný rozvrh“ a naučiť ich zábavnou formou niečo nové, čo môžu v budúcnosti zúžitkovať.

Zveřejnil(a) Záchrana som JA dne Čtvrtek 8. listopad 2018