Chceme, aby všetky deti vedeli prvú pomoc

Po TFA nasledovali preteky FCC, žiaľ aj so zraneniami

Po niekoľkých pretekoch TFA sa tentokrát reprezentanti Falck n.o. vrhli do série FCC, čo znamená Firefighter Combat Challenge. Ide o úplne iný typ súťaže, ktorá je viac dynamická a silová, TFA je skôr o vytrvalosti. Obe ale patria medzi vrcholné medzinárodné podujatia.

Lepší začiatok do sezóny som si nemohol ani viac priať. Čas 1:38 a postup medzi 60 najlepších z Európy spomedzi 300 súťažiacich je pre mňa úspech. Skončiť v tej najväčšej a najsilnejšej kategórii na 14 mieste a  celkovo 38. je úžasné a veľmi sa z toho teším“, zhodnotil svoj výkon na FCC súťaži v nemeckom Mosele Peter Wojatschek a tešil sa na ďalšie preteky z tejto série, ktoré boli už o pár týždňov v Jihlave. Tam sa k nemu pridal aj ďalší reprezentant Falck n.o. Matúš Bali-Hudák.

V Jihlave štartovalo vo všetkých kategóriách 85 súťažiacich zo siedmich európskych štátov . Pre Matúša to bola premiéra, pri ktorej obsadil vo svojej kategórii 15. miesto a celkovo skončil 31.v individuálnej súťaži. Najviac sa ale tešil na tandemovú disciplínu, v ktorej mal štartovať spolu s Petrom. „Na tandem sme sa neskutočne tešili a prvýkrát sme chceli predstaviť náš tím pod názvom  Falck n.o. Boys, no Peťove zranenie nám nedovolilo štartovať… Tak som sa spojil s náhodným chalanom, ktorý bežal proti mne v jednotlivcoch a spolu sme urobili tandem ČeskoSlovensko a umiestnili sme sa na 9. mieste zo 40 dvojíc, čo bol super výsledok“, hodnotí Matúš. Našťastie Peter sa zo zranenia zotavuje a začal už aj s tréningami na ďalšie preteky. Najbližšie sú to Schody 2018 a FCC Wels, kde by už chceli predstaviť tím Falck n.o. Boys. „Myslím si, že v budúcnosti máme na to, aby sme pre Falck n.o. vybojovali aj nejaké popredne miesta v pretekoch dvojíc (tandem)“, hovorí o ambíciách tímu pred ďalšími podujatiami Matúš. A my budeme držať palce!