Chceme, aby všetky deti vedeli prvú pomoc

Zástupca Falck n.o. medzi elitou

Hovorí sa, že vždy je niečo po prvýkrát. Ale keď sa prvý Slovák dostane na 27. Majstrovstvá sveta Firefigter Combat Challenge do USA a ešte k tomu aj do klubu LIONs DEN, v ktorom sú len tí najlepší z najlepších, tak tomu sa hovorí veľký úspech. A presne to sa podarilo Petrovi Wojatschekovi, ktorý na hasičských súťažiach reprezentuje aj Falck neziskovú organizáciu.

Ako to v americkom Sacramente vyzeralo?

Firefigter Combat Challenge bol rozložený do štyroch kvalifikačných dní, počas ktorých sa štartovalo v nasledovných kategóriách: individuálne preteky, tandem a v štafetách mužských/ženských a hybrid (tímy zložené z rôznych útvarov či krajín).  

Pretekár musel v individuálnej disciplíne zdolať v plnej hasičskej výstroji nasledovné stanovištia:

  • Výbeh do schodov s hadicou a následný beh dolu bez nej
  • Keiser box
  • Slalom na 25 m
  • Beh s plnou hadicou a na konci vystreknutie vody na presný cieľ
  • Beh s 80 kg figurínou na vzdialenosť 33 m

Po štyroch kvalifikačných dňoch sa len 200 pretekárov dostalo na piatkové majstrovstvá sveta, kde už išlo naozaj do tuhého.

Reprezentant Falck n.o. v elitnej skupine

Súčasťou celého podujatia v americkom Sacramente bol aj boj o účasť v elitnom klube LIONs DEN, do ktorého sa dostanú pretekári, ktorým sa celú trať podarí zdolať pod 100 sekúnd. Petrovi Wojatschekovi sa to podarilo s časom 1:37,29 min. V individuálnych pretekoch zároveň obsadil 53. miesto spomedzi 200 pretekárov. „Na to ,aby som dosiahol čas pod 100 sekúnd, vám proste musia sadnúť všetky disciplíny a žiadna nesmie byť vaša slabina“, odpovedal na našu otázku, ktorá disciplína mu najviac sadla Peter. A čomu vďačí za to, že sa prebojoval medzi stovku najlepších pretekárov na svete? „Najviac vďačím Falck n.o. za ich veľkú podporu. Samozrejme, aj chalanom z TFA Teamu Slovakia, trénerom, priateľom, tvrdému tréningu a hlavne môjmu telu, že to všetko vydržalo 😊.“

Chcem popriať pekné sviatky všetkým, ktorí ich prajú aj mne 😉.Zároveň chcem poďakovať za podporu v sezóne 2018 Falck…

Zveřejnil(a) Peter Wojatschek dne Neděle 23. prosince 2018